Robi, a vak programozó története

A Fény Alapítvány ettől az évtől kezdve tehetséges látássérült fiatalokat támogat ösztöndíjjal.
Ebben az évben két egyetemistát, az egyikük Robi.
Ismerjék meg Robi történetét!

Robi jelenleg 22 éves, vak, de nem volt mindig az. Tíz évesen veszítette el a látását egy vírusfertőzés következtében.
Eleinte fel se fogta, mi történt. Később, amikor realizálódott számára, hogy elvesztette a látását, „sírtam egy kiadósat, és lapoztam” – meséli az amúgy vidám, szarkasztikus humorú fiatalember, aki jelenleg az ELTE-n tanul programozást. A matekkal ugyan meggyűlik a baja, de írt egy olyan programot, ami – hihetetlen – kiszámolja helyette azt, amit ő nem tud.
Robi azt mondja, hogy mer nagyot álmodni, a legnagyobb falattal kezdeni, és ha valahol elakad esetleg, akkor tesz egy lépést visszafelé. A Fény Alapítvány abban tud Robinak segíteni az őt támogató ösztöndíjjal, hogy ezekből a lépésekből minél kevesebb kelljen, hiszen az alapítványtól kapott támogatás összegéből külön matekórákat tud magának finanszírozni, amivel befoltozhatja a matektudásán lévő réseket.

A másik ösztöndíjasunkat, Laura történetét itt ismerhetik meg.