1% Fényesség

Köszönjük a tavalyi felajánlásokat, és még inkább, ha idén is támogatnak minket az adójuk 1%-ával!

Mi azért dolgozunk, hogy szebbé, teljesebbé tegyük a vakok és gyengénlátók életét.

2019-2020-ban:

• Folytatódott a jóga- és az angoltanfolyam
  • Peleskey Zsuzsa stylist tartott alaktanból oktatást az érdeklődőknek,  és adott nagyon hasznos tanácsokat a látássérült emberek öltözködésével kapcsolatban.
  • Két tehetséges, egyetemre felvételt nyert diáknak adtunk ösztöndíjat, amit félévente folyósítunk az egyetem befejezéséig.
  • Az Alapítvány szervezésében több száz ember glaukoma szűrését végeztük el 2019-ben is. Célunk, hogy a megelőzéssel minél több ember szemének egészsége megőrizhető legyen.
  • Év végén a Vakok és Gyengénlátók iskolájában járultunk hozzá,hogy emlékezetes legyen a tanulóknak a Mikulás-ünnepség.
  • A Vakok Állami Intézetében pedig a karácsonyi ünnepség rendezésében vettünk részt.   Mindkét helyen, Huzella Péter Kossuth díjas előadóművész, alapítványunk aktív tagja tartott zenés műsort. A zenélés mellett ajándékokkal és gyümölcsökkel kedveskedtünk.
  • Az új típusú koronajárvány miatt tartós élelmiszer vásárlásával segítjük a rászoruló úlipótvárosiakat.
  • Maszkokat, vitaminokat osztunk a járvány alatt a vakoknak és gyengénlátóknak.
Adószámunk: 18091351-1-41
Adóbevallás határideje: május 20.